Hakkımızda

Kurşun Önlükte Türkiye’de Lider Kuruluş

Aktif X-Ray

Aktif Dış Ticaret 1993 yılında medikal sektörde hizmet vermek amacıyla kuruldu.

Arşivsel dokümanların elektronik ortama aktarılmasını sağlayan ve dokümanları mikro filmlere kaydederek saklanmasını kolaylaştıran özel cihazları ithal edip Türk kullanıcıların beğenisine sunarak ticari faaliyetlerine başladı.

1995 yılında radyoloji aksesuarları konusunda dünyaca tanınan şirketlerin Türkiye mümessilliğini yapmaya başladı. Bu çalışmalar ile beraber koruyucu önlük ve aksesuarları konusunda uzmanlaşan firma uzun zaman koruyucu önlük ve aksesuarları ithal ederek tüm Türkiye’ye dağıttıktan sonra 2002 yılından itibaren kendi markası olan Aktif X-Ray ile koruyucu önlük ve aksesuarları imalatına başladı. Aktif Dış Ticaret güvencesi ve %100 Türk sermayesi ile Türkiye’de üretilerek tüm dünyaya ihraç edilen Aktif X-Ray marka koruyucu önlük ve aksesuarları grubumuzu yeni web sitemizden inceleyebilirsiniz. İsterseniz siparişlerinizi ve değerli görüşlerinizi bize web sitemiz üzerinden iletebilirsiniz. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışımızla ve toplam kalite politikamızla hizmetinizdeyiz. Aktif X-Ray markası Türk Patent Enstitüsünce, Aktif Dış Ticaret’e tescillenmiştir.

Kurşunlu Önlük Koruma Oranları

%
Süper hafif 0.50 mm Pb
%
Süper hafif 0.35 mm Pb
%
Süper hafif 0.25 mm Pb

Koruyucu Önlükler ve Aksesuarlar Hakkında Genel Bilgiler

Kullanıcı radyasyona maruz kalacağı alanlarda bu ürünleri kullanırken, vücut da radyasyon yüklemesinin en fazla olacağı bölgelerde, korunmanın en etkili olabilmesi için seçimini doğru yapmalıdır. Özellikle göğüs, üst gövde, tiroit ve gonad bölgesi öncelikle korunmalıdır.

Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, günümüz teknolojisinin en son yenilikleri takip edilerek ve eskiye nazaran çok daha gelişmiş radyoloji cihazlarının kullanımı ile beraber modern hafif, esnek, kauçuk karışımlı koruyucu malzeme içeren yüksek koruyucu özelliğe sahip modeller üretilmektedir. Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, hastaya yapılan müdahalelerde uzun süre kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Kurşunsuz Önlük Koruma Oranları

%
Süper hafif 0.50 mm Pb
%
Süper hafif 0.35 mm Pb
%
Süper hafif 0.25 mm Pb
× Whatsapp